Wielkopostny Dzień Skupienia wspólnot Odnowy

W sobotę, 10 marca 2018 r., po raz kolejny odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. W tym roku gospodarzem spotkania została Wspólnota Dzieciątka Jezus z Chełmna, która zorganizowała je w kościele parafialnym Ojców Pallotynów pw. Św. Józefa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich wspólnot diecezjalnych wraz z opiekunami.

Spotkanie oraz wspólną modlitwę zainicjował diecezjalny opiekun Odnowy w Duchu Świętych – ks. dr Andrzej Kowalski. Wspólnie przyzywaliśmy Ducha Świętego pragnąc uwielbić Boga naszą modlitwą i życiem. Nasze uwielbienie wspierała posługa zespołu muzycznego wspólnoty Dzieciątka Jezus. Po śpiewie i modlitwie wysłuchaliśmy dwóch konferencji ks. Andrzeja, który opowiadał o postaci św. Marii Magdaleny. Pierwsza kobieta, apostołka Apostołów, została nam przedstawiona jako niezwykła osoba, która miała zaszczyt jako pierwsza zobaczyć Jezusa Zmartwychwstałego. Od tej pory jest nazywana pierwszym świadkiem Bożego Miłosierdzia. Historia świętej przypomniała nam kolejny raz o miłosierdziu Bożym. Maria Magdalena, mimo że była odrzucana przez ludzi i dręczona przez siedem
demonów, została wybrana przez Boga, by zostać Jego posłannikiem, co pokazuje, że dla Boga nie ma przeszkody czy grzechu, którego nie mógłby pokonać.

W czasie Wielkopostnego Dnia Skupienia mieliśmy okazję w ciszy przeżywać adorację Najświętszego Sakramentu. Znaleźliśmy czas na osobistą refleksję w bliskości z Chrystusem. Spotkanie zakończyła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup diecezji toruńskiej Wiesław Śmigiel. Z wielką radością została przyjęta również obecność kapłanów-opiekunów wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, których rola jest niezwykle ważna. Podkreślał to również biskup Wiesław, zwracając uwagę, że każda wspólnota potrzebuje duchowego przewodnika, pasterza, który powinien nadawać jej kierunek oraz czuwać, by wszelkie działania i natchnienia prowadziły do Boga.

Umocnieni Słowem Bożym oraz biskupim błogosławieństwem, mogliśmy dzielić się swoimi doświadczeniami z przeżytego spotkania, podczas bogatego poczęstunku przygotowanego przez lokalną wspólnotę. Powróciliśmy do domów z przekonaniem, że Maria Magdalena to kobieta odrzucana przez ludzi, ale ukochana przez Pana; grzesznica, która stała się uczennicą Jezusa i uczennica, która stała się misjonarką i oblubienicą Pana, a to wszystko przypomina nasze różne etapy życia i umacnia nadzieję, że Pan Bóg i dzisiaj powołuje nas, by stać się tym, kim stała się apostoła Apostołów.