Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej

Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej

»   Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym

http://zeszytyodnowy.eu/
ZESZYTY ODNOWY – O CO W NICH CHODZI I CZY WARTO PRENUMEROWAĆ? Grudziądzka wspólnota Woda Życia dzieli się tym, jak "Zeszyty" towarzyszą od wielu lat ich formacji
Nasza Wspólnota Woda Życia powstała 27 lat temu, w ciągu tego czasu wiele się wydarzyło, wiele się pozmieniało, wiele rzeczy przybyło, a wiele ubyło; jednak jedno trwa niezmiennie: prenumerujemy, czytamy i korzystamy z "Zeszytów odnowy". Można powiedzieć towarzyszymy zeszytom od zawsze, a one od zawsze towarzyszą nam.
Na samym początku naszego powołania do istnienia, jak trudno to sobie wyobrazić teraz, nie było zbyt wielu możliwości korzystania z publikacji, konferencji, które mogłyby nas, jako Wspólnotę formować, nawet dostęp do książek był ograniczony. Korzystaliśmy ze spotkań wyjazdowych: corocznych na Czuwanie  Odnowy w Częstochowie,  czekaliśmy na to wydarzenie, zazwyczaj tam zaopatrywaliśmy się w najnowsze publikacje, ale było to raz w roku, a problemy, pytania i niepewności dotyczące życia wiarą, tworzenia wspólnoty i trwania w niej  pojawiały się nieustannie.
Pojawienie się "Zeszytów" na samym początku naszego istnienia, okazało się dla nas bardzo cenne, ponieważ, jak odkrywamy, towarzyszą nam w bardzo indywidualny sposób, odpowiadając na nasze potrzeby albo na powstające nam pytania. Zawsze przychodziły z tematem, który był odpowiedzią na dylematy, przed którymi jako wspólnota stawaliśmy. Traktowaliśmy je jako narzędzie formacyjne, prowadzące naszą Wspólnotę.
Mimo całego bogactwa jaki daje współczesny świat dostępu do Internetu, łatwego dostępu do informacji, konferencji, ciągle sięgamy do "Zeszytów", prenumerujemy je. Przygotowując konferencję, albo katechezę w czasie REO, sięgamy do "Zeszytów", tematy zawartych w nich artykułów są ciągle aktualne, a wracanie do źródeł  jest bardzo cennym doświadczeniem.
"Zeszyty" mają jeszcze jedną zaletę, każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, jeśli więc poszukujemy odpowiedzi, wskazówki na dany temat łatwo możemy poszukać konkretnego "Zeszytu" na określony temat.
 
Lucyna Barańska
Zobacz »
Diecezja Toruńska

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym

iccrs

© 2017 Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej
Informacja Prawna:
© 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies