@!@SMARTY:0:SMARTY@!@ @!@SMARTY:1:SMARTY@!@ @!@SMARTY:2:SMARTY@!@

Diecezji Toruńskiej

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym

Akademia Rozwoju Talentów w Toruniu

Rozwijanie darów, którymi nas Bóg obdarzył, nie jest tylko przywilejem, czy zajęciem dla młodych, ale jest przede wszystkim naszą odpowiedzialnością przez całe życie, które chcemy przeżyć z pasją. To zdanie chyba najlepiej wprowadza do Akademii Rozwoju Talentów, które zostało opracowane przez ludzi, którzy świadomie przeżywają swoje chrześcijaństwo w Kościele i dzielą się tym doświadczeniem w różnych częściach kraju, aby inni mogli otrzymywać stałą i zdrową formację oraz narzędzia do wypełniania swojej życiowej misji.

Taka Akademia rusza w Toruniu w tym roku! Na początek proponujemy dwa rodzaje zajęć: kurs finansowy Crown oraz formację ku pełni kobiecości i męskości. Zajęcia będą się odbywać przy parafii św. Józefa oo. redemptorystów w piątki (3.11; 15.12; 5.01; 23.02; 16.03; 13.04; 4.05; 1.06): godz. 17-19 kurs finansowy i godz. 19.15-21.15 pogłębianie własnej tożsamości. Wszystkie zajęcia oparte są na nauczaniu Pisma świętego, Tradycji Kościoła oraz świadectwie prowadzących, którzy będą co miesiąc dojeżdżać z Koszalina.

Biblijny Kurs finansowy

Bóg każdego dnia troszczy się o najdrobniejszy aspekt naszego życia. Ta troska objawia się  w tym, że dobry Ojciec chce nas uczyć tego, jak dobrze żyć. W Biblii, najważniejszej Księdze dla chrześcijan, Bóg wypowiada się na każdy temat: miłości, przebaczenia, cierpienia, podążania Jego drogami wiary. Pojawia się tam też temat zarządzania, zatrudniania pracowników, inwestowania, zaciągania pożyczek, długu i rejestru wydatków, czy pomocy ubogim. Dla wielu ludzi jest to duże zaskoczenie. Bóg się tym zajmuje? Czy pieniądz nie jest brudny? Bóg się zajmuje wszystkim czego nas dotyczy i chce nas uczyć zarządzania zgodnie z Jego wolą.

Kurs Stworzeni dla miłości

Gdy czytamy gazety, oglądamy telewizję możemy odnieść wrażenie, że relacje damsko-męskie są jak gąszcz w buszu, labirynt bez wyjścia czy też „syzyfowa praca" skazana na porażkę. Bóg stwarzając mężczyznę i kobietę przeznaczył dla nich konkretne zadania i miejsce w świecie. To On powiedział, że będą jednym ciałem i nie chodzi tu tylko o fizyczność lecz także sferę ducha. To nie jest prawda, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Wszyscy pochodzimy od Boga, który jest miłością i jesteśmy stworzeni dla miłości. Te zajęcia nie są przeznaczone wyłącznie dla małżeństw, ponieważ każdy w swoim powołaniu jest zaproszony, by stawać się mężczyzną i kobietą według zamysłu Boga.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie chęci swego udziału wysyłając maila pod adresem formacja@jezusnastadionie.pl z dopiskiem ART Toruń lub dzwoniąc pod numer telefonu: 537466025 w godz. 8-15 do końca września. Na pierwszych zajęciach wpłacamy kaucję w wysokości 250 zł (niezależnie czy chcemy skorzystać z jednej, czy obu propozycji) – kwota ta zostanie nam zwrócona w czerwcu – jest to dodatkowa motywacja do uczestniczenia w zajęciach (Utrata kaucji: - połowa za jedną nieobecność lub nieprzygotowania; całość za dwie nieobecności lub nieprzygotowanie. Usprawiedliwienie: zwolnienie lekarskie lub losowe zdarzenie (wypadek, pogrzeb).

Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć to pisz lub dzwoń na podane dane kontaktowe. Z naszej lokalnej strony odpowiedzialną za organizowanie ATR w Toruniu jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej. Mamy nadzieję, że od przyszłego roku będą chętni i ruszy także formacja dla liderów (dla wszystkich odpowiedzialnych za jakiekolwiek dzieło czy posługę w Kościele), posługi słowa (jak przygotowywać i głosić nauczania) oraz ewangelizacji (jak ewangelizować w różnych formach dzisiaj).