Charis papieża Franciszka

5 października 2019 roku w sobotę u ojców jezuitów w kościele akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu odbędzie się spotkanie pod tytułem "Charis papieża Franciszka w Diecezji Toruńskiej". Zaproszamy szczególnie grupy, wspólnoty i stowarzyszenia oraz tych wszystkich, dla których doświadczenie chrztu w Duchu Świętym było i nadal jest jednym z fundamentalnych wydarzeń w przeżywaniu wiary, nawrócenia, formacji i posługi w Kościele katolickim. Kościół bowiem ma wobec nas szczególne oczekiwania, które formułuje poprzez Piotra - papieża Franciszka.
Spotkanie to rozpoczniemy wspólnie od godz. 13.30, ale już od 13 będzie w kościele akademickim trwała modlitwa. W planie przewidziane są katechezy, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także czas ucieszenia się sobą przy poczęstunku.
Głównym wydarzeniem naszego spotkania będzie Msza święta o godz. 18.00, na którą przejdziemy do Bazyliki Katedralnej. Sprawowana będzie ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa z okazji jej konsekracji. To z pewnością będzie wielki i wymowny znak jedności i komunii między nami a pasterzami naszego Kościoła.
Posługę muzyczną podejmie zespół „Projekt Przebudzenie”, który tworzą liderzy uwielbienia warszawskich katolickich wspólnot charyzmatycznych.