@!@SMARTY:0:SMARTY@!@ @!@SMARTY:1:SMARTY@!@ @!@SMARTY:2:SMARTY@!@

Odnowa w Duchu Świętym

Diecezji Toruńskiej

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym

Weekend o modlitwie wstawienniczej 16-18 lutego 2024 Dobre Miasto

Weekend o modlitwie wstawienniczej 16-18 lutego 2024 Dobre Miasto

Ośrodek Rekolekcyjny Odnowy w Duchu Świętym "Źródło Jakuba" w Dobrym Mieście

W dniach 16 -18 lutego 2024 roku w ośrodku rekolekcyjnym Odnowy w Duchu Świętym  "Źródło Jakuba" w Nowym Mieście odbyły się rekolekcje na temat modlitwy wstawienniczej.

Weekend o modlitwie wstawienniczej przeznaczony jest dla osób po rekolekcjach REO, które podejmują posługę modlitwą wstawienniczą, bądź pragnących przygotować się do tej służby, by bardziej świadomie i z większą otwartością podejmować pilną potrzebę posługi taką modlitwą.
Wśród uczestników było kilkanaście osób ze wspólnot diecezji toruńskiej.

Oto świadectwo jednej z uczestniczek:

Świadectwo Basi:
„Weekend o modlitwie wstawienniczej w Dobrym Mieście” - kiedy lider przekazał zaproszenie koordynatora dla Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej, na te rekolekcje, to pierwsza moja myśl – to nie dla mnie, ja się do tego nie nadaję. Wiedziałam co to jest modlitwa wstawiennicza, nachodziły mnie wątpliwości i pytania, czy ja mogę, czy jestem godna, aby posługiwać modlitwą wstawienniczą? W Dobrym Mieście nigdy nie byłam, do tego pewna osoba zniechęcała naszą wspólnotę do uczestnictwa. Lider dalej zachęcał i czekał na zgłoszenia, więc wpłaciłam zaliczkę. Pojawiła się kolejna przeszkoda – w tym czasie otrzymałam skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. I myślę: sprawa sama się rozwiązała. Jednak nie miałam spokoju. Napisałam pismo o przesunięcie terminu, używając prawdziwego argumentu: że jestem osobą wierzącą, we wspólnocie, zapisaną na rekolekcje w Dobrym Mieście i załączyłam bankowy dowód wpłaty zaliczki, nie bardzo licząc na pozytywną decyzję. Otóż w odpowiedzi otrzymałam zgodę na przesunięcie terminu leczenia. Więc jadę do Dobrego Miasta, ja i trzy inne osoby z mojej wspólnoty. Ośrodek Rekolekcyjny Źródło Jakuba przywitał nas swym pięknem, a prowadzący serdecznością. Katechezy, modlitwy, modlitwa osobista, święte milczenie, Eucharystia, dziękczynienie – to wszystko było niezwykłe. W czasie modlitwy o charyzmaty otrzymałam słowo powtarzane kilkakrotnie: „nie bój się... nie lękaj się...”
Iz 41, 10: „Nie bój się, bo Ja jestem z Tobą, nie lękaj się, bo Ja jestem twoim Bogiem. Wzmocnię cię - tak, ześlę ci pomoc. Wesprę cię prawicą mej sprawiedliwości”. Oniemiałam, że Pan mówi do mnie tak wyraźnie, tak czytelnie. Teraz wiem, że Pan jest ze mną, że mam ochocze serce, że pragnę czegoś więcej, że małymi kroczkami będę szła do Pana i pragnę być narzędziem w Jego rękach.
Chcę bardzo podziękować Panu Bogu za te rekolekcje, za Jego zaproszenie; a także Justynie, Ani i kapłanom – za prowadzenie, grupie młodych ludzi z Olsztyna za świadectwo żywej wiary i wszystkim, którzy brali udział.
Chwała Panu
.
Galeria zdjęć:
odnowa.diecezja-torun.pl/galeria/26/1057