@!@SMARTY:0:SMARTY@!@ @!@SMARTY:1:SMARTY@!@ @!@SMARTY:2:SMARTY@!@

Diecezji Toruńskiej

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym

Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie 18 maja 2024

18 maja 2024 roku odbyło się kolejne czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, w którym biorę udział po raz trzeci. Jak co roku zgromadziło się na błoniach Jasnej Góry kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski i nie tylko, żeby czuwać u stóp Maryi przy Jezusie. Przyjechaliśmy spragnieni Bożej obecności, aby w wielotysięcznej wspólnocie wielbić Pana.

Spotkanie zaczęło się zawiązaniem wspólnoty. Następnie odbyła się konferencja,  którą poprowadził świecki ewangelizator Damian Stayne. Mówił on na temat Eucharystii i jej wielkim znaczeniu w naszym życiu. Kolejny raz doświadczyłam,  że Eucharystia jest dla mnie źródłem życia. Wielkim cudem było dla mnie zobaczenie jednej wielkiej wspólnoty wielbiącej i miłującej Boga. Zobaczyłam inny obraz Kościoła, niż ten, który przekazują media . Kościół, który jest żywy,  rozwija się, przyciąga młodych ludzi, w którym mimo różnic wszyscy są jednością. Chciałabym taki Kościół zobaczyć w każdej polskiej parafii. Doświadczyłam wielkiej miłości Boga Ojca. Poczułam się najpiękniejszym stworzeniem na ziemi, prawdziwym i wyjątkowym dzieckiem Boga.
Agnieszka z Grudziądza