@!@SMARTY:0:SMARTY@!@ @!@SMARTY:1:SMARTY@!@ @!@SMARTY:2:SMARTY@!@

Odnowa w Duchu Świętym

Diecezji Toruńskiej

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym

Wielkopostny Dzień Skupienia

Wielkopostny Dzień Skupienia

Wielkopostny Dzień Skupienia Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej

W kaplicy Św. Franciszka zgromadziło się kilkadziesiąt osób reprezentujących 8 wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji.

Gospodarzem Dnia Skupienia była Wspólnota Miłosierdzie Boże z Lubawy pod kierunkiem opiekuna – ks. Andrzeja Dembińskiego.

Naszą modlitwę rozpoczęliśmy od zawierzenia siebie i całego spotkania Matce Bożej. Był to dla wielu osób wzruszający moment, ponieważ każdy indywidualnie mógł pokłonić się Maryi i powierzyć jej siebie w symbolicznym geście zapalonej świecy.

Pragnęliśmy, by to spotkanie było przepełnione  uwielbieniem Boga, dlatego niezwykle ważna była posługa muzyczna Renatki i Stasia Grzywacz tworzących zespół Solo Dio (Tylko Bóg) . Dzięki ich posłudze kaplica wypełniona była naszym śpiewem i modlitwą. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu  każda Wspólnota dziękowała Jezusowi i Duchowi Świętemu za prowadzenie i prosiła o potrzebne dary i charyzmaty, by móc pełnić wolę Ojca.

Umocnieniem i wskazówką na dalsze działanie były katechezy wygłoszone przez ks. ndrzeja Kowalskiego – diecezjalnego opiekuna wspólnot.

Uwieńczeniem tego niezwykłego Dnia była uroczysta Eucharystia z kazaniem  ks. Andrzeja Dembińskiego.

Czuliśmy, że był to Dzień pełen Łaski Nieba dla każdego z nas i dla naszych Wspólnot, zwłaszcza, że miał miejsce w roku świętowania 15 – lecia  powstania Wspólnoty w Lubawie i roku Złotego Jubileuszu istnienia Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Wszystkich, którzy chcieliby wielbić Pana Boga razem z nami i doświadczać Jego cudów zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczniemy w niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Św. Jana.źródło: e-lubawa.pl